Zielona szkoła w Przemkowie - SPGromadka

Przejdź do treści
W dniach 6 – 8 października 2023 r. uczniowie z klas 2a i 2b razem z wychowawcami wyjechali na ZIELONĄ SZKOŁĘ do Przemkowa.

Dla uczniów był to pierwszy wyjazd, nowe przeżycia, wielkie emocje i jednocześnie okazja do integracji grupy. W trakcie wyjazdu uczenie się przez przeżywanie, aktywne uczestnictwo w zajęciach oraz zabawę, stwarza dziecku możliwość samorozwoju, uczy samodzielności, rozwija wrażliwość na piękno naszej ojczyzny. Nauczycielom takie wyjazdy dają możliwość lepszego poznania wychowanka – jego potrzeb i możliwości. Uczniowie traktują wyjazd jako niezapomnianą przygodę.
Zakwaterowano nas w budynku Centrum Aktywności „Leśna Górka” położonym tuż przy lesie. Nie narzekaliśmy na nudę, bowiem program ZIELONEJ SZKOŁY był bardzo napięty i wypełniony różnymi atrakcyjnymi zajęciami, spacerami i zabawami.
Były to między innymi:
- warsztaty: „Planety, rakiety o rety”- dzieci poznały układ słoneczny, wykonały pracę plastyczną;
- warsztaty pszczelarskie: „Pasieka Dziadka Tolka” – dzieci poznały tajniki gospodarstwa pszczelarskiego, rodzaje miodu, produkty pszczele. Wykonały samodzielnie świeczki a na koniec mogły spróbować pysznego miodu;
- warsztaty: Naukowe Czary Mary – „Pachnący świat mydełek” – dzieci wykonały samodzielnie mydełka;
- udział w koncercie: „Parasol Kulturalny”;
- gry i zabawy na placu zabaw i boisku sportowym na terenie ośrodka;
- dyskoteka;
- wieczór kinowy;
- wycieczki piesze po najbliższej okolicy.
Organizatorzy starali się, aby dzieciom niczego nie brakowało i zapewnili fachową pomoc w każdej sferze swej działalności.
Wyjazd uczniów był idealną okazją do nauki samodzielności i odpowiedzialności.  Systematycznie wdrażano zasady kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz zasady savoir-vivre przy stole. To co uczniowie zobaczyli, zrozumieli i tego co doświadczyli nie da się nauczyć z żadnej książki, ani podręcznika.
Wychowawcy:
Monika Krysa
Leokadia Przykłota
Szkoła Podstawowa
ul. Sikorskiego 19
59-706 Gromadka
telefon +48 757382439

zsgromadka@gmail.com
Robert Furman
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wróć do spisu treści