Zdrowy uśmiech - ZSwGromadce

Idź do spisu treści

Menu główne:

Zdrowy uśmiech

Projekty i programy zrealizowane
Program "Zdrowy uśmiech".

Zdrowe zęby od najmłodszych lat i w każdym okresie życia są czymś, co doceniamy, nad czym możemy mieć kontrolę, co powinniśmy zapewnić sobie i swoim bliskim. Podstawowe znaczenie ma znajomość zasad dbania o higienę jamy ustnej oraz ich konsekwentne przestrzeganie. Na szczęście coraz więcej ludzi jest świadomych, jak wiele możemy zrobić dla swoich zębów na co dzień. By wzmocnić ten pozytywny trend Instytut Blend-a-med podjął inicjatywę, która także Tobie może pomóc w zachowaniu zdrowego uśmiechu.

Instytut Blend-a-med we współpracy z Polskim Towarzystwem Stomatologicznym oraz Fundacją Promocji Zdrowia Jamy Ustnej organizuje Program Poprawy Zdrowia Jamy Ustnej. Osoby uczestniczące w Programie już po 7 dniach zauważą wyraźną poprawę zdrowia jamy ustnej we wszystkich jego 7 oznakach. Aby przystąpić do programu wypełnij formularz zgłoszeniowy znajdujący się obok - to takie proste!

Badanie przeprowadzone przez Instytut Blend-a-med w 2006 roku wskazuje, że dla Polaków stan uzębienia ma duże znaczenie, co cieszy. Ponad 90% respondentów odpowiedziało, iż pielęgnacja zębów i dziąseł stanowi nieodłączny, podstawowy element higieny osobistej, a blisko 70% osób szuka nowych, kompleksowych metod prowadzących do poprawy stanu zdrowia zębów i dziąseł. Nasz Program jest kolejnym elementem, który skutecznie i całościowo wspiera poprawę higieny jamy ustnej.

Badanie przeprowadzone przez Instytut Blend-a-med w 2006 roku wskazuje, że dla Polaków stan uzębienia jest niezwykle ważny. Dlatego też tak istotnego znaczenia nabierają odpowiednie działania profilaktyczne - ponad 90% respondentów odpowiedziało, iż pielęgnacja zębów i dziąseł stanowi nieodłączny, podstawowy element higieny osobistej, a blisko 70% osób szuka nowych, kompleksowych metod prowadzących do poprawy stanu zdrowia zębów i dziąseł.

Badania Instytutu Blend-a-med wykazały, że najczęściej występujące wśród Polaków dolegliwości w obrębie jamy ustnej to:


próchnica koron
próchnica odsłoniętych korzeni
przebarwienia nazębne
choroby dziąseł
przykry zapach z ust
płytka nazębna
kamień nazębny

Program Poprawy Zdrowia Jamy Ustnej ma charakter ekspercki, a jego celem jest skuteczna poprawa 7 wyżej wymienionych oznak zdrowia zębów i dziąseł, odczuwalna już po tygodniu.

Uczestnicy Programu po zarejestrowaniu się otrzymują w formie elektronicznej materiały edukacyjne oraz indywidualne wskazówki pielęgnacyjne. Mają również okazję do skorzystania z bezpłatnego przeglądu stomatologicznego i uzyskania porad dentysty.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego