Wycieczka do JuraParku - ZSwGromadce

Idź do spisu treści

Menu główne:

Wycieczka do JuraParku

Archiwum 2017/18
18 września 2017 r. uczniowie klas czwartych, a dokładnie uczniowie ubiegłorocznej klasy III b wybrali się na wycieczkę do JuraParku w Krasiejowie. Wycieczka zorganizowana została w ramach wygranego konkursu pt.: „Każdy ma jakiś talent” realizowanego przez cały semestr w roku szkolnym 2016/2017. Po udanej podróży, w dobrych humorach i przy ładnej  pogodzie uczniowie rozpoczęli swoją przygodę w świecie dinozaurów. 
Przy wejściu do JuraParku uczestników wyprawy powitał wielki dinozaur. Zwiedzanie krainy rozpoczęło się od przygody w „Tunelu Czasu”, gdzie na pokładzie „Kapsuły Czasu”, w ciągu 8 minut uczniowie mogli zobaczyć jak powstał świat. Na ich oczach narodziła się Ziemia, powstała atmosfera i pierwsze formy życia. Przez teren wyrobiska pani przewodnik przeprowadziła uczniów ścieżką dydaktyczną i opowiadała o pracy paleontologów, skamieniołościach i miejscach wydobycia szczątków dinozaurów. Wzdłuż ścieżki rozmieszczone były rekonstrukcje mezozoicznych gadów i płazów. Można było dowiedzieć się jak one się nazywały, jak żyły i czym się odżywiały. Dzieci z zafascynowaniem przyglądały się ich rozmiarom. Odwiedzili także Pawilon Paleontologiczny – jedyne muzeum na świecie, które stoi nad czynnym stanowiskiem paleontologicznym. Przez szklaną podłogę dzieci podziwiały skamieniałości triasowych gadów i płazów. Wiele emocji i wrażeń wzbudziły jednak dwa miejsca w JuraParku: Kino 5D oraz Oceanarium. W Kinie 5D oprócz trójwymiarowych wrażeń, uczniowie i uczennice doznawali także innych wrażeń zmysłowych: dźwiękowych, ruchowych, dotykowych i zapachowych, natomiast
w Oceanarium na własne oczy mogli zobaczyć morskie stwory sprzed milionów lat.
Kolejną atrakcją dla wszystkich był plac zabaw, gdzie dzieci szalały na ściankach wspinaczkowych, huśtawkach, zjeżdżalniach i trampolinie. Park jest miejscem, gdzie można atrakcyjnie spędzić wiele godzin i gdzie czas mija bardzo szybko. Dlatego całkiem niepostrzeżenie nadszedł czas powrotu. Uczestnicy wycieczki radośni, uśmiechnięci i pełni wrażeń opuścili to niezwykłe miejsce - oczywiście każdy z jakąś pamiątką. Uczniowie i uczennice cali i szczęśliwi wrócili do domu.
 
Tekst opracowała:
mgr Aneta Markiewicz
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego