Ważna informacja - oddział przedszkolny - Kopia - ZSwGromadce

Idź do spisu treści

Menu główne:

Ważna informacja - oddział przedszkolny - Kopia

Archiwum 2019/2020
NA  PODSTAWIE  REKOMENDACJI  MEN  ORAZ  DECYZJI  ORGANU PROWADZĄCEGO  OD 06.05.2020  WZNAWIAMY  DZIAŁALNOŚĆ  ODDZIAŁU  PRZEDSZKOLNEGO  PRZY SP  GROMADKA.
 
Informujemy, że szkoła będzie wypełniała wszelkie zalecenia MEN, GIS, MZ oraz organu prowadzącego – Gmina Gromadka. 
Dodatkowo będzie wykonywane  w godzinach popołudniowych ozonowanie pomieszczenia, w którym będą przebywały przedszkolaki oraz używane przez nich toalety. Po ozonowaniu pomieszczenia będą wietrzone przez minimum 3 godziny – noc.
 
Informujemy jednak, że jesteśmy w okresie pandemii. Dzieci bardzo szybko zarażają się i przechodzą często chorobę bezobjawowo.  Mogą  zarazić domowników i inne dzieci. W wypadku, gdy będą to osoby już chore na inne choroby przewlekłe lub osoby w podeszłym wieku zarażenie COVID19 często kończy się zgonem tych osób. Wiecie Państwo także, że osoby, które nawet wyzdrowieją mogą mieć poważne powikłania lub nieodwracalne zmiany w układzie oddechowym a także może dochodzić do uszkodzenia nerek, wątroby oraz układu nerwowego. Dotyczyć to może także osób młodych i dzieci.
 
Posyłając dziecko do przedszkola bierzecie Państwo poniekąd odpowiedzialność za zdrowie dziecka i swojej rodziny. Dzieci będą przebywały w grupie 12-osobowej i nie ma możliwości zapewnienia sytuacji, w której nie będą dotykały rówieśników, czy wspólnych zabawek. Osoby pracujące przy dzieciach – wychowawca, dyrekcja szkoły oraz personel  sprzątający nie przechodził testów na obecność  koronawirusa  i nie ma stuprocentowej gwarancji, że nie są  nosicielami COVID-19, a chorobę przechodzą  bezobjawowo.
Szkoła nie bierze odpowiedzialności za ewentualne zarażenie się dziecka lub Państwa COVID19 i późniejsze następstwa choroby.
 
O szczegółach pobytu dzieci w przedszkolu dowiecie się Państwo po 04.05.2020 – po otrzymaniu informacji  od  organu prowadzącego.  Informacje te będą dostępne na naszej stronie internetowej.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego