Uroczystości pierwszaków - ZSwGromadce

Idź do spisu treści

Menu główne:

Uroczystości pierwszaków

Archiwum 2017/18
Klasowy Dzień Chłopaka
 
Klasy pierwsze z okazji Dnia Chłopaka postanowiły wybrać się do Pizzerii
w Gromadce na warsztaty kulinarne. Na miejscu pani, która wypieka pizze
w restauracji przedstawiła dzieciom sposób wyrabiania ciasta jako spodu do pizzy, omówiła też poszczególne składniki ciasta oraz zademonstrowała jak układa się ciasto na blaszce i jak przygotowuje się piec do wypieku. Dzieci miały okazję samodzielnie skonstruować własną pizzę z ulubionych składników i dodatków, które były przygotowane specjalnie dla nich w miseczkach. Kiedy pizze były już gotowe, trafiły do pieca. Po kilku minutach wszystkie dzieci mogły delektować się smakiem własnoręcznie wykonanej pizzy!
 
Tekst opracowała:
mgr Aneta Markiewicz
Klasowy Dzień Pluszowego Misia
 
Uczniowie klasy I B obchodzili Klasowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu dzieci przyniosły do szkoły swoje ulubione Przytulanki - opowiadały o nich oraz tworzyły z nimi historie słowne jak i obrazkowe. Słuchały też bajki pt.:”Mój Miś Przyjaciel”, a także rozmawiały na temat znaczenia posiadania misiowego przyjaciela. Na koniec dnia cała klasa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcia.
 
Tekst opracowała:
mgr Aneta Markiewicz
6 grudnia 2017 roku uczniowie klasy I B spodziewając się specjalnego gościa w czerwonym ubraniu przygotowali specjalny poczęstunek – ciepłe mleczko, owoce oraz ciasteczka. Mikołaj odwiedzając naszą klasę mógł usłyszeć piękne piosenki
i wierszyki o tematyce świątecznej. W zamian za to, Święty Mikołaj przyniósł dzieciom mnóstwo prezentów, które przyczyniły się do wielu uśmiechów i podziękowań.


Tekst opracowała:
mgr Aneta Markiewicz


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego