Rajd rowerowy dla Niepodległej - ZSwGromadce

Idź do spisu treści

Menu główne:

Rajd rowerowy dla Niepodległej

Archiwum 2018/2019
Rajd rowerowy dla Niepodległej

            7 listopada 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w rajdzie rowerowym na „Górę Polaków”, zorganizowanym przez dyrektora szkoły – Pana Roberta Furmana oraz Panią Joannę Peter - z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości.  Na początku nauczyciele rozdzielili nas na grupy. Opiekunem najstarszej z nich  był Pan dyrektor Robert Furman, starszej Pan Marcin Zieliński, a najmłodszej i najliczniejszej Pani Joanna Peter i Pan Grzegorz Koziar. W rajdzie wzięli udział harcerze, którzy dojechali autobusem do wyznaczonego miejsca, a stamtąd pieszo dotarli do celu naszej wyprawy.  Ich opiekunem był Pan Mateusz Czachara.            
O godzinie 9.00 wyjechaliśmy z parkingu przed szkołą. Większość trasy wiodła przez lasy. Droga była bardzo błotnista. Raz nawet się zgubiliśmy, ale na szczęście znaleźliśmy właściwą drogę. O godzinie 10.30 byliśmy już na miejscu. Czekali już na nas harcerze, dyrektor Nadleśnictwa Chocianów oraz ułani. Gdy wszyscy odstawili rowery, zaśpiewaliśmy ,,Rotę" oraz  pieśń ,,Ułani, ułani". Dyrektor nadleśnictwa przywitał się z nami i opowiedział o inicjatywie uczczenia Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Na Górze Polaków żołnierze Pan Andrzej Peter i Pan Krzysztof Król opowiedzieli nam historię ułanów. Dowiedzieliśmy się jak powstała kawaleria polska. Następnie harcerze zaśpiewali  piosenkę przy głazie, na którym umieszczono tabliczkę upamiętniającą nasze spotkanie w 100-tną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Po krótkim apelu podeszliśmy do przygotowanego wcześniej ogniska. Usiedliśmy wokół niego i upiekliśmy swoje kiełbaski.
Gdy każdy już odpoczął nauczyciele postanowili wracać do szkoły. Droga powrotna była trochę krótsza. Mam nadzieje, że powtórzymy taką wycieczkę w przyszłym roku.
Uczennica klasy VIII c
Weronika Gruszka
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego