Pasowanie na ucznia - ZSwGromadce

Idź do spisu treści

Menu główne:

Pasowanie na ucznia

Archiwum 2015/2016
PASOWANIE NA PIERWSZOKLASISTĘ
ZESPOŁU SZKÓŁ W GROMADCE

14 października 2014 roku w naszej szkole zapanowała świąteczna atmosfera. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele tej szkoły celebrowali w tym wyjątkowym dniu podwójną uroczystość, a mianowicie: Dzień Edukacji Narodowej oraz Dzień Pasowania na Pierwszoklasistę Zespołu Szkół w Gromadce.
Uczniowie klas pierwszych przygotowywali się do tej akademii od początku roku szkolnego. Dzieci dzielnie uczyły się tekstów, wierszy, piosenek, a także wytrwale ćwiczyły układ taneczny podczas licznych prób.
42 uczniów klas pierwszych ubranych w stroje Smerfów wraz z Papa Smerfem, w którego rolę wcieliła się pani Aneta Markiewicz – wychowawczyni klasy I „b” zaprezentowało swoje umiejętności na forum szkoły. W tym dniu sala sportowa zamieniła się w smerfną polanę, na której można było zobaczyć piękną dekoracjęz napisem: „ Pierwszoklasistów witamy, do nauki zapraszamy!”.
Po burzy oklasków pierwszacy błysnęli swoim talentem. Pięknie zaśpiewane piosenki, poetycko deklamowane wiersze, integracyjnie zatańczony taniec, a także przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole.
Przesłaniem przedstawienia było ukazanie faktu, że u każdego dziecka, nawet tego najmniejszego Smerfa, można dostrzec specyficzne predyspozycje oraz odkryć w nim niepowtarzalny potencjał.
Po zakończonej części artystycznej zwrócono się do Pana Dyrektora – Roberta Furmana o przyjęcie tej grupy dzieci do grona społeczności szkolnej.W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pan Dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia, mówiąc: "Pasuję Cię na ucznia" dotykając ołówkiem ramienia każdego ze swoich podopiecznych.
Na koniec koleżanki i koledzy w klas trzecich życzyły pierwszakom oraz ich opiekunom wielu sukcesów, satysfakcji ze wspólnej pracy, wzajemnej życzliwości, a także zrozumienia.
Dziękujemy wszystkim za aktywny udział i wspaniałą zabawę.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego