Czuwaj - ZSwGromadce

Idź do spisu treści

Menu główne:

Czuwaj

ZHP
Związek Harcerstwa Polskiego
58 DH „Zojda” i 72 GZ „Strażnicy Marzeń” przy Szkole Podstawowej w Gromadce
 
            Środowisko harcerskie, które funkcjonuje przy Szkole Podstawowej w Gromadce istnieje od października 2016r., kiedy to odbyła się pierwsza zbiórka.
Osobą, która wprowadziła pierwszych chętnych w świat harcerstwa była Pani Joanna Peter, której wszyscy Harcerki i Harcerze z całego serduszka dziękują ❤.
Pierwszym wprowadzeniem do harcerskiego świata była gra terenowa w parku w Chocianowie.
I tutaj Gromadka może się pochwalić, ponieważ pojechało na tę imprezę prawie 80 osób! Gdzie reprezentantów Hufca Lubin było tylko około 10.
            W ciągu roku harcerskiego organizowanych jest wiele przedsięwzięć tj. biwaki, obozy, wyjazdy integracyjne czy rajdy. Biwaki odbywają się co najmniej 3 lub 4 razy w ciągu roku, obozy organizowane są w czasie wakacji, a rajdy (w tym wypadku Rajd Granica) zazwyczaj w drugim tygodniu września.
            Każdy biwak ma swoją własną, niepowtarzalną tematykę. Przygotowywany jest on przez doświadczonych druhów i druhy, którzy swoją służbę w ZHP pełnią już przez kilka, a nawet kilkanaście lat. Biwak jest czasem, gdzie harcerze z różnych drużyn spotykają się i miło spędzają ze sobą czas. Cudownie przygotowane i przeprowadzone zajęcia pozostają w pamięci niejednego Harcerza i Harcerki.
            Zbiórki odbywają się w piątki od godziny 16.45 do godziny 18.45. Na każdej zbiórce jest pełnoletni opiekun, który czuwa nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży. Podczas zbiórek harcerze i zuchy uczą się m.in.: historii o harcerstwie, zasad pierwszej pomocy, zasad szyfrowania wiadomości (alfabet Morse’a), tekstów różnych piosenek harcerskich, współpracy w grupie, zasad savoir vivre, pomocy potrzebującym. 
            Cała drużyna jak i gromada oraz szczep serdecznie zapraszają dzieci i młodzież na zbiórki. Gwarantujemy przednią zabawę oraz niezapomniane wspomnienia. :)
 
                                                                                              Z harcerskim pozdrowieniem, Czuwaj!
                                                                                                                            
                                                                                                                        druhna Natalia Hucał
                                                                                                                              58 DH ‘Zojda’
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego