Ciekawe pasje - urkowanie - ZSwGromadce

Idź do spisu treści

Menu główne:

Ciekawe pasje - urkowanie

Archiwum z lat 2012-2014
Gminna Biblioteka Publiczna wraz z Zespołem Szkół w Gromadce 20 marca zorganizowali spotkanie z miłośnikiem świata podwodnego. Gościem naszym był Pan Grzegorz Pietrzykowski ze Świdwina – z zamiłowania płetwonurek i podróżnik. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas: I a, II a i III Gimnazjum. Pan Grzegorz z pasją opowiadał o swoich wyprawach i zwiedzaniu świata podwodnego.
Ciekawym urozmaiceniem był krótki film z wyprawy w głąb Morza Czerwonego, a także prezentacja sprzętu do nurkowania. Pan Grzegorz podkreślił ważną rolę dbania o środowisko naturalne oraz nieingerowania w naturę, abyśmy mogli cieszyć się pięknymi widokami podwodnego krajobrazu. Podczas wypraw najważniejsze jest także bezpieczeństwo płetwonurków i zachowanie zdrowego rozsądku przy spotkaniach z niebezpiecznymi mieszkańcami mórz i oceanów. Pan Grzegorz podkreślił, że nieważne, jakie się ma pasje czy hobby. Najważniejsze, to rozwijać je w sobie i dążyć do wyznaczonego celu.
Uczniowie byli pod wrażeniem opowieści Pana Pietrzykowskiego. Po projekcji filmu uczestnicy spotkania zadawali pytania, szczególnie o bezpieczeństwo sprzętu, a także o ekstremalne doświadczenia płetwonurka. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze. Jesteśmy przekonani, że nasi uczniowie uwierzyli jak bardzo ważne w życiu jest realizowanie własnych pasji i zainteresowań.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego