70 LAT SZKOŁY PODSTAWOWEJ W GROMADCE - ZSwGromadce

Idź do spisu treści

Menu główne:

70 LAT SZKOŁY PODSTAWOWEJ W GROMADCE

Historia szkoły
11 maja 2018 r. nasza szkoła świętowała Jubileusz 70-lecia swego istnienia. Na uroczystość przybyli liczni goście, a wśród nich przedstawiciele powiatowych i gminnych władz samorządowych. Swą obecnością zaszczycili nas także dyrektorzy okolicznych placówek oświatowych i instytucji publicznych. Cieszyliśmy się z licznej obecności byłych i obecnych nauczycieli i pracowników szkoły, rodziców oraz naszych absolwentów i uczniów.
    Głównym punktem obchodów była uroczysta akademia, dzięki której  udaliśmy się w niezwykłą podróż w czasie. Ta  sentymentalna wędrówka przypomniała wszystkim początki naszej szkoły i jej najnowsze dzieje oraz pokazała, że mamy wspaniałą i utalentowaną młodzież, z której jesteśmy dumni. 
     Ponadto goście mieli możliwość obejrzenia wystawy zdjęć i kronik, która pozwoliła wrócić wspomnieniami do minionych lat. Przygotowaliśmy także filmy i prezentacje multimedialne przywołujące wspomnienia. Większość uczestników spotkania skorzystała również z możliwości wpisania się do Księgi Pamiątkowej, tworząc kolejne karty historii.
     Z okazji naszego jubileuszu pragniemy wyrazić uznanie dla wszystkich, którzy tworzyli siedemdziesięcioletni dorobek naszej szkoły, dla tych którzy kreowali i nadal kreują jej pozytywny wizerunek w środowisku, którzy wpływali na rozwój szkoły, tworząc jej historię i tradycję.
     Dziękujemy wszystkim byłym kierownikom i dyrektorom, byłym i obecnym nauczycielom, wychowawcom, katechetom, księżom, rodzicom, absolwentom, władzom samorządowym, wszystkim tym, którzy swoim zaangażowaniem, postawą i talentem pedagogicznym, torowali drogę do dydaktycznych, sportowych i artystycznych sukcesów swoich uczniów oraz wpływali na rozwój bazy, tworząc dorobek wielu pokoleń.
 
Dziękujemy, wszystkim naszym wspaniałym gościom, rodzicom, absolwentom i uczniom  za przyjęcie zaproszenia na nasz Jubileusz, zaprzyjaźnionym szkołom i instytucjom za pamięć oraz słowa uznania wystosowane w listach gratulacyjnych, rodzicom za pomoc w organizacji naszej uroczystości.
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego