Zielona szkoła - Miedzyzdroje - ZSwGromadce

Idź do spisu treści

Menu główne:

Zielona szkoła - Miedzyzdroje

Archiwum 2015/2016
 
      Uczniowie klas V a, V b, IV a  pod opieką p. Anny Wasylko, p. Joanny Tkaczyk, p. Józefy Stępniak  w dniach 4-8 kwietnia 2016 r. przebywali na „Zielonej Szkole” w Domu Wczasów Dziecięcych w Międzyzdrojach.
 
W czasie pobytu uczniowie realizowali program "Szkoła na zielonej wyspie” oparty o edukację: regionalną, ekologiczną, prozdrowotną. Pobyt stwarzał możliwość tworzenia więzi grupowej, poznania zasad współżycia, współdziałania i współodpowiedzialności członków grupy. Uczniowie kształtowali nawyki zdrowego stylu życia oraz aktywnych form wypoczynku.
     Nie mieliśmy czasu na nudę i siedzenie. Miło spędziliśmy czas podczas dyskoteki, ogniska, gier i zabawy na boisku. Często spacerowaliśmy po plaży, oglądaliśmy morze od strony molo. Dużą atrakcją była wizyta w Gabinecie Figur Woskowych, zdjęciom                 z naszymi ulubieńcami nie było końca.  
     Wiele dowiedzieliśmy się podczas wycieczki do Skansenu Słowian i Wikingów w Wolinie, gdzie zapoznaliśmy się z życiem ludzi  
w średniowieczu, ich zwyczajami i uczestniczyliśmy w grze terenowej „Szukamy zaginionych bogów”.
    Odwiedziliśmy Rezerwat Żubrów i Muzeum Przyrodnicze, gdzie poznaliśmy florę i faunę Wolińskiego Parku Narodowego. Następnie spacerowaliśmy niebieskim szlakiem na wzgórza Kozierowskiego    do punktu widokowego, gdzie ujrzeliśmy zarówno Morze Bałtyckie jak i Zalew Szczeciński.
    Niszczącą działalność morza obserwowaliśmy ze Wzgórza Zielonka. W promieniach słońca ukazało się nam piękno Jeziora Turkusowego.   
       Na pewno zapamiętamy przejście czarnym szlakiem przez Kwasowo na Kawczą Górę, gdzie wdzieliśmy piękny widok klifu, redy, zatoki, wód oblewających wyspę Wolin. Wchodziliśmy tam      po schodach, nie należało to do łatwych zadań, a nogi bolały, to jednak nie koniec naszych atrakcji w tym dniu. Czekał nas jeszcze spacer promenadą do bazy rybackiej, gdzie poznaliśmy pracę rybaków, a później obejrzeliśmy gatunki drzew, krzewów i roślin runa leśnego charakterystycznych dla Wolińskiego Parku Narodowego. Prześcigaliśmy się w rozpoznawaniu gatunków małż. Naszą kondycję wzmocnił trening karate z p. Andrzejem - dyrektorem Domu Wczasów Dziecięcych, w którym przebywaliśmy.
    Będąc w Międzyzdrojach nie można pominąć odwiedzin Planetarium.
     Wycieczka do Świnoujścia to już odpoczynek, płynęliśmy promem i zwiedzaliśmy miasto kolejką turystyczną.
    Na długo w pamięci pozostaną nam występy uczestników II Festiwalu Twórczości Aktora Niepełnosprawnego.
     Na uwagę zasługuje wycieczka do Bałtyckiego Parku Miniatur, gdzie w skali 1:25 zobaczyć można najciekawsze zabytki pochodzące
z państw leżących wokół Morza Bałtyckiego.
     To był ostatni punkt naszego programu. Zadowoleni wsiedliśmy     do autobusu i bezpiecznie wróciliśmy do domu.
 
Józefa Stępniak, Anna Wasylko
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego