Ważna informacja - oddział przedszkolny - ZSwGromadce

Idź do spisu treści

Menu główne:

Ważna informacja - oddział przedszkolny

Aktualności 2019/20
NA  PODSTAWIE  REKOMENDACJI  MEN  ORAZ  DECYZJI  ORGANU PROWADZĄCEGO  OD 06.05.2020  WZNAWIAMY  DZIAŁALNOŚĆ  ODDZIAŁU  PRZEDSZKOLNEGO  PRZY SP  GROMADKA.
 
Informujemy, że szkoła będzie wypełniała wszelkie zalecenia MEN, GIS, MZ oraz organu prowadzącego – Gmina Gromadka. 
Dodatkowo będzie wykonywane  w godzinach popołudniowych ozonowanie pomieszczenia, w którym będą przebywały przedszkolaki oraz używane przez nich toalety. Po ozonowaniu pomieszczenia będą wietrzone przez minimum 3 godziny – noc.
 
Informujemy jednak, że jesteśmy w okresie pandemii. Dzieci bardzo szybko zarażają się i przechodzą często chorobę bezobjawowo.  Mogą  zarazić domowników i inne dzieci. W wypadku, gdy będą to osoby już chore na inne choroby przewlekłe lub osoby w podeszłym wieku zarażenie COVID19 często kończy się zgonem tych osób. Wiecie Państwo także, że osoby, które nawet wyzdrowieją mogą mieć poważne powikłania lub nieodwracalne zmiany w układzie oddechowym a także może dochodzić do uszkodzenia nerek, wątroby oraz układu nerwowego. Dotyczyć to może także osób młodych i dzieci.
 
Posyłając dziecko do przedszkola bierzecie Państwo poniekąd odpowiedzialność za zdrowie dziecka i swojej rodziny. Dzieci będą przebywały w grupie 12-osobowej i nie ma możliwości zapewnienia sytuacji, w której nie będą dotykały rówieśników, czy wspólnych zabawek. Osoby pracujące przy dzieciach – wychowawca, dyrekcja szkoły oraz personel  sprzątający nie przechodził testów na obecność  koronawirusa  i nie ma stuprocentowej gwarancji, że nie są  nosicielami COVID-19, a chorobę przechodzą  bezobjawowo.
Szkoła nie bierze odpowiedzialności za ewentualne zarażenie się dziecka lub Państwa COVID19 i późniejsze następstwa choroby.
 
O szczegółach pobytu dzieci w przedszkolu dowiecie się Państwo po 04.05.2020 – po otrzymaniu informacji  od  organu prowadzącego.  Informacje te będą dostępne na naszej stronie internetowej.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego