VI Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego i Języka niemieckiego - ZSwGromadce

Idź do spisu treści

Menu główne:

VI Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego i Języka niemieckiego

Archiwum 2017/18
W Powiatowych Zespole Szkół w Chojnowie, dnia 14 marca 2018r. odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego i Języka niemieckiego DEng dENG. Na poziomie gimnazjalnym w części dotyczącej języka angielskiego wzięło udział 13 uczniów, a w części z języka niemieckiego zmierzyło się 24 uczestników. Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów: Wiktoria Fuławka, Daria Gala,  Joanna Goliczewska,  Kamil Kozdra, Sara Pawlus i Amelia Piniewska. Z wielką radością i dumą należy zaznaczyć, iż Gromadka okazała się bezkonkurencyjna w obydwu częściach konkursu. Daria Gala wywalczyła pierwsze miejsce z języka niemieckiego, a Amelia Piniewska zajęła najwyższe miejsce na podium w zmaganiach z językiem angielskim. Warte odnotowania jest także trzecie miejsce Joanny Goliczewskiej w angielskiej części konkursu.
Po zakończeniu konkursu odbyły się prezentacje przeprowadzone przez specjalnie zaproszonych na tą okazję studentów Koła Naukowego Języka Biznesu na Wydziale Nauk Społecznych i Humanistycznych przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy pod opieką mgr Joanny Czarneckiej – nauczyciela akademickiego na kierunku Filologia oraz prof. dr Ludwiga Schmahl – pracownika administracji uczelni. Studenci przedstawili kierunek Filologia, omówili działalność KN Języka Biznesu oraz możliwości współpracy międzynarodowej – wyjazdy na studia i praktyki zagraniczne w ramach programu Erasmus+.
Finał dnia języków obcych w Chojnowie to występ artystów zaproszonych przez Prezesa Stowarzyszenia Kulturalnego Krajobrazy w Legnicy Tadeusza Samborskiego. Koncert poprowadziła Aurelia Sobczak – aktorka i reżyserka, swoim śpiewem ujęła widownię Barbara Droździńska – artystka o wyjątkowej sile i barwie głosu, oraz profesor Stanisław Górka – aktor filmowy i telewizyjny, wszystko przy akompaniamencie Andrzeja Walusa - Zastępcy Dyrektora Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu.
 
Nauczyciel języka angielskiego Robert Mazur
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego