Turniej - ZSwGromadce

Idź do spisu treści

Menu główne:

Turniej

Hala sportowa
Turniej 100 K Cup
        W pierwszy weekend lutego ( 02 – 04. 02. 2018 ) nasza Szkoła Podstawowa oraz sala sportowa, miały przyjemność być gospodarzem oraz współorganizatorem jednej z największych imprez sportowych dla dzieci w Polsce, ,, Turnieju 100 K Cup „ . Impreza sportowa trwała trzy dni i  była adresowana dla dzieci z roczników 2006 i młodszych. Program całego wydarzenia był bardzo nagłośniony medialnie i zaplanowany w taki sposób, aby wszyscy zawodnicy jak również kibice mogli bawić się przez całe trzy dni. Rozgrywki toczyły się w formule ,, każdy z każdym „ co dało wszystkim drużyną taką samą liczbę spotkań oraz minut na boisku. W sumie rozegranych zostało 91 spotkań przez  3  dni  co daje nam ponad 15 godzin piłki nożnej na bardzo wysokim poziomie. W turnieju wzięło udział 14 zespołów w tym w roli gospodarza GKS Gromadka Młodziki. Odwiedziły nas takie zespoły jak : FC Yellow Bolesławiec ( organizator  główny ), Czarni Żagań, Korona Wschowa, UKS Gryfów Śląski, Trojan Lądek Zdrój, FC Góra, Football Academy Bolesławiec , Forza Wrocław, Karkonosze Jelenia Góra, Gwarek Wałbrzych, Nysa Zgorzelec, Chojnik Jelenia Góra, KS Talent Bolesławiec. Wszystkie zespoły miały do dyspozycji : kuchnię wraz ze stołówką, szwedzki stół z owocami i ciepłymi napojami, szatnie z dostępem do łaźni z bieżącą  ciepłą wodą, w pełni wyposażoną salę tenisa stołowego, salę fitness z mini-kinem ( gdzie wyświetlane były mecze lig europejskich ) , salę FIFA 2018 ( gdzie czekały 3 konsole oraz telewizory), a także klasy przygotowane pod nocleg wyposażone w materace dla gości którzy przyjechali do nas z daleka. Oprócz samych rozgrywek piłkarskich, organizator zaplanował masę konkursów z nagrodami, a także spotkania z niesamowitymi gośćmi i wiele innych atrakcji.
       Nieoficjalnie zawody rozpoczęły się w piątek około godziny 17.00,  do gry stawiły się zespoły najbliżej położone od naszej gminy. Tego dnia rozegranych zostało 10 spotkań. Po rozgrywkach dzieci miały czas wolny na zabawy na sali, grę w tenisa stołowego, kolację i wieczorną toaletę. Na sali fitness po godzinie  20.00 wyświetlany był mecz na żywo: FC Kóln – Borussia Dortmund. Późnym wieczorem po godzinie  23.00 dzieci wraz z opiekunami udały się na nocleg do klas.
        Pobudką około godziny 6.30 sobotni poranek rozpoczęły drużyny nocujące. Po porannej toalecie, śniadaniu i rozgrzewce nadszedł czas oczekiwania na pierwszy mecz w którym gospodarz GKS Gromadka podejmował drużynę z Gryfowa Śląskiego. Rozgrywki wystartowały około godziny 8.00 i podzielone były na dwie rundy: dopołudniową  i popołudniową. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę można było wziąć udział w zawodach FIFA 2018, zapisy odbywały się od 8.00 do 10.00 ,  pierwsze trzy miejsca z sobotniej i niedzielnej rundy zostały nagrodzone pucharami. Od godziny 12.00 do 14.00  na stołówce wydawany był obiad dla każdej drużyny wraz z opiekunem. Około godziny 14.00 na przełomie rund dopołudniowej i popołudniowej, kiedy wszystkie 14 drużyn po obiedzie zebrało się na głównej hali nastąpiło oficjalne otwarcie Turnieju 100 K Cup którego dokonali Wójt Gminy Gromadka  Dariusz Pawliszczy oraz Prezes Gminnego Klubu Sportowego Tadeusz Gąsiorowski. Po uroczystym otwarciu turnieju ruszyła popołudniowa runda rozgrywek, która była zakończona około godziny 19.00 ogniskiem z kiełbaskami tuż za salą gimnastyczną, następnie dzieci miały czas dla siebie i do gier i zabaw całą salę główną, tenisa stołowego oraz mini kino na sali  fitness gdzie wyświetlany był mecz na żywo Levante – Real Madryt. Dzień zakończyliśmy około godziny 23.30.
        Niedziela zaczęła się podobnie, rozgrywki ruszyły punkt 8.00 nie były jednak podzielone, wszystkie zespoły brały udział w zabawie do samego końca. W rozgrywki turniejowe wplatane były niesamowite atrakcje. Około godziny 11.00 odwiedziła nas delegacja Zagłębia Lubin wraz z Krecikiem, po krótkim wystąpieniu, przedstawiciele Zagłębia udali się na salę fitness gdzie można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie wraz z autografem. Kolejną niespodzianką był przyjazd Pawła Skóry Mistrza Świata Freestyle football  koło godziny 13.00, który wykonał swój pokaz na Sali głównej. Następnie Paweł przeniósł się na salę fitness gdzie prowadził warsztaty piłkarskie dla chętnych dzieciaków , można było także uzyskać autograf oraz zdjęcie z mistrzem. W międzyczasie rozgrywki na hali głównej były przerywane na konkursy piłkarskie z nagrodami. Odbył się ,,konkurs żonglowania piłką” , konkurs ,, kto trafi najwięcej razy w poprzeczkę” oraz konkurs ,, dryblingu jeden na jednego”.  Około godziny 16.00 na salę główną wjechał ogromny osiemnasto kilogramowy Tort Jubileuszowy.  Rozgrywki i wszystkie inne atrakcje skończyły się około godziny 18.00 , po czym nastąpiło rozdanie nagród. Turniej halowy wygrała drużyna współorganizatora FC YELLOW, nasz GKS zajął miejsce trzynaste. Z naszego zespołu nagrody indywidualne otrzymali Wiktor Adler za konkurs poprzeczek oraz Jakub Kliszcz który został wybrany najlepszym bramkarzem ,, Turnieju 100K cup ” Po rozdaniu nagród oficjalnego zakończenia Turnieju dokonali wójt gminy Gromadka Dariusz Pawliszczy oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gromadce  Robert Furman.

Tekst - Mateusz Czachara 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego