Szkolna Liga - siatkówka - ZSwGromadce

Idź do spisu treści

Menu główne:

Szkolna Liga - siatkówka

Archiwum 2016/17
Szkolna Liga Drużyn Mieszanych w Grach Zespołowych
 
PIŁKA SIATKOWA – SZKOŁA PODSTAWOWA
 
 
W dniach 2 i 3 marca odbyły się w naszej szkole rozgrywki  w piłce siatkowej drużyn mieszanych . Była to trzecia edycja szkolnej ligi, do której przystąpiły wszystkie klasy szkoły podstawowej wystawiając swoje reprezentacje.
Mecze piłki siatkowej rozgrywane były przez okres dwóch dni. W pierwszym dniu  klasy rozgrywały mecze w swoich grupach. Pierwszy etap turnieju rozegrany został na dwóch boiskach. W pierwszej grupie rywalizowały ze sobą klasy IVA, VB i VIA, w drugiej grupie bój o półfinał turnieju toczyły ze sobą klasy IVB, VA oraz VIB.
Następnego dnia na głównym boisku do gry w piłkę siatkową odbyły się półfinały i finał rozgrywek.
W Pierwszym  półfinale zmierzyły się ze sobą klasy IVA, która zajęła II miejsce w swojej grupie z klasą VIB, która wyszła z I miejsca ze swojej  grupy.  Pierwszy set był bardzo wyrównany, ale w końcówce doświadczenie VIB z wcześniejszego udziału Mistrzostwach Powiatu „Dwójek Siatkarskich” wzięło górę i starsza klasa przechyliła szalę na swoją korzyść wygrywając w całym spotkaniu 2 do 0.
W drugim półfinale walczyły ze sobą drużyny reprezentujące klasy VA i VB.
Cały mecz od początku kontrolowany był przez drużynę z klasy VB, choć miejscami piękne akcje wykonaniu zawodników VA zaskakiwały faworyta tego spotkania. Cały mecz zakończył się 2 do 0 dla klasy VB.
 
FINAŁ
Finał rozgrywek i zwycięstwo w całym Turnieju Piłki Siatkowej odnosi KLASA IIA Pani Magdaleny Maliny. Jest to kolejna wygrana turnieju w Lidze tej klasy, co umacnia ich na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Serdecznie gratulujemy.
 
I MIEJSCE – KLASA IIA ZMIENIĆ
W SKŁADZIE, KAPITAN-KAROLINA BANOWICZ,  NATALIA MAJERYK, AMELIA PINIEWSKA, TOMASZ  BŁASZCZYK, DANIEL MAJERYK, KONRAD GRZYWACZ.
 
II MIEJSCE – KLASA IIB
III MIEJSCE – KLASA IIIB
IV MIEJSCE – KLASA IIIA
V MIEJSCE – KLASA IA 
VI MIEJSCE – KLASA IB  
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego