Puchar Tymbarku - ZSwGromadce

Idź do spisu treści

Menu główne:

Puchar Tymbarku

Archiwum 2016/17
"Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU"
 
Dnia 25 października nasi uczniowie przystąpili do  rozgrywanej już w tym roku XVII edycji rozgrywek piłkarskich „ Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” Zawody rozegrane zostały w Bolesławcu. Do rozgrywek przystąpiło 8 drużyn, reprezentujących swoje szkoły i kluby. Drużyny podzielone były na dwie grupy, w których walczyły ze sobą o półfinały. Po rozegranej fazie grupowej z wynikiem dwóch zwycięstw i jednej porażki naszej drużynie udaje się wyjść z grupy i w półfinale spotykamy się z drużyną z Nowogrodźca. Mecz kończy się dla nas wynikiem 1:1 i o grze w finale decydują rzuty karne.
Nie boimy się, mamy świetnego bramkarza i pewnych wykonania tego stałego fragmentu gry zawodników. Piękne rzuty karne i wspaniała interwencja bramkarska zaprowadziły nas do FINAŁU.
W finale spotykamy się z drużyną Raciborowic, która z kolei również po rzutach karnych w półfinale sensacyjnie wygrywa z wielkim faworytem tej imprezy drużyną z Bolesławca.
Wielki finał i od razu bramka strzelona przez naszą drużynę. Mecz układa się po naszej myśli. Jeszcze kilka okazji do strzelenia bramki i szybkie kontry przeciwnika. Bronimy się. Niestety przed samym gwizdkiem kończącym spotkanie tracimy bramkę.
Rzuty karne! Znowu. I znowu wrzystko w rękach naszej trójki graczy.
Ogromne napięcie po jednej i drugiej stronie. Wielka gra nerwów i zaczynamy.
Do piłki pierwszy podchodzi nasz bramkarz. Piękny strzał i piłka w siatce przeciwnika.
Przeciwnik również się nie myli i jest po 1. Gramy dalej. Drugi karny w wykonaniu naszego zawodnika i jest  2 do 1. Teraz obronić! Jest! udaje się. Strzelamy 3 bramkę, bronimy ostatni strzał 3:1 dla nas i WYGRYWAMY!
Brawo Oskar, brawo Paweł, brawo Hubert, brawo cała drużyna, brawo Gromadka.
Zwycięski skład drużyny:
Kapitan zespołu-Oskar Szyptur, Paweł Szerszenowicz, Hubert Tesarski, Dawid Anioł, Pawluk Antoni, Mateusz Miżdal, Jakub Kliszcz, Nikodem Bomba, Denis Himniak, Alan Gęsicki. 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego