Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej - ZSwGromadce

Idź do spisu treści

Menu główne:

Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej

Archiwum 2017/18
29 listopada 2017 roku grupa 23 uczniów klasy 6a i 6b SP w Gromadce odwiedziła Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej, w Szklarskiej Porębie. Celem spotkania było rozbudzenie ciekawości i zainteresowań związanych z przyrodą oraz uświadomienie młodemu pokoleniu, że ochrona przyrody wpływa na jakość życia i zdrowie człowieka.
Po zapoznaniu się z ofertą i działalnością edukacyjną Karkonoskiego Parku Narodowego, uczniowie uczestniczyli w zajęciach przyrodniczych wynikających z programu edukacyjnego „Park mini ale maxi”. Była to prezentacja multimedialna o Karkonoskim Parku Narodowym, pogadanka z pytaniami i zagadkami dla uczniów oraz zajęcia terenowe na jednej ze ścieżek dydaktycznych.
Zajęcia edukacyjne obejmowały takie tematy, jak skalne tajemnice Karkonoszy, rośliny i zwierzęta Karkonoszy, niezwykłe właściwości minerałów, biomonitoring wody czy lawiny Karkonoszy.
Zajęcia terenowe miały na celu rozwijanie szacunku i budowanie odpowiedzialności
w stosunku do przyrody, poznanie przyrody, a szczególnie wyjątkowych wartości przyrodniczych Karkonoszy oraz zrozumienie związku przyrody z człowiekiem. Istotnym elementem było podkreślenie zasad zachowania bezpieczeństwa w górach.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego