Gród średniowieczny w Brzeźniku - ZSwGromadce

Idź do spisu treści

Menu główne:

Gród średniowieczny w Brzeźniku

Archiwum 2015/2016
22 września 2015 r. klasy IV i grupa uczniów z klasy V b  pod opieką swoich wychowawców: p. Józefą Stępniak, p. Darią Maślej, p. Joanną Tkaczyk oraz p. Ewą Halbryt cofnęły się w czasie. Przenieśli się do czasów średniowiecznych, do drewnianej osady, gdzie chaty wyposażone były w repliki narzędzi codziennego użytku, sprzętu domowego oraz narzędzi pracy niezbędnych w ówczesnych czasach. Dowiedzieliśmy się jak żyli nasi przodkowie, nie tylko słuchając ciekawych opowieści, ale przez wykonywanie prac – uczestnicząc w warsztatach:
- warsztaty pisania gęsim piórem (głagolicą) - prelekcje na temat rozwoju pisma, uczniowie uczyli sie pisać gęsim piórem, każdy mógł napisać dowolny tekst i zabrać go ze sobą do domu.
- warsztaty średniowiecznych kulinariów - prelekcje na temat życia codziennego Słowian, jakie jadano potrawy, jak zdobywano pożywienie, co uprawiano, hodowano i jak przechowywano żywność, mielenie ziarna na specjalnie przygotowanych kamiennych żarnach, formowanie i upieczenie własnego mącznego placka (podpłomyka), którym się posilą; i inne.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego