Dzień Niepodległości - obchody w gimnazjum - ZSwGromadce

Idź do spisu treści

Menu główne:

Dzień Niepodległości - obchody w gimnazjum

Archiwum 2016/17
Niedawno obchodzona rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę miała także swoją odsłonę w szkolnych wydarzeniach.
15 listopada 2016 r. na spotkanie z nauczycielami i uczniami gimnazjum zostali zaproszeni członkowie  Bolesławieckiego Stowarzyszenia Kawaleryjskiego im. 6. Pułku Ułanów Kaniowskich, którzy swoją pasję jeździecką łączą z pielęgnowaniem historii i tradycji kawaleryjskiej II Rzeczypospolitej. W szkole prawdziwie powiało historią dwudziestolecia międzywojennego, gdyż goście –pan Andrzej Peter  i pan Krzysztof Król przybyli w prawdzie nie konno, ale w ułańskich mundurach, szytych na wzór mundurów z tego okresu. Wyposażenie ułanów dopełniły autentyczna szabla i lanca.
Głównym celem  tego spotkania nie była tylko prezentacja umundurowania. Goście zostali poproszeni o przedstawienie swoich zainteresowań w dwóch tematach „Kawaleria II Rzeczypospolitej" oraz „Podziemie niepodległościowe 1939 – 1963”.
Dziękujemy zaproszonym gościom za ich pasję, wiedzę oraz rozumienie konieczności kształtowania w młodych Polakach dumy narodowej i pamięci o postawach bohaterów, którzy swoje życie oddali w służbie Ojczyźnie.
                                                                                                                             Joanna Peter
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego