BODY WORLDS AND THE CYCLE OF LIFE - ZSwGromadce

Idź do spisu treści

Menu główne:

BODY WORLDS AND THE CYCLE OF LIFE

Archiwum 2015/2016
W dniu 15.12.2015r. uczniowie gimnazjum wyjechali do naszego miasta wojewódzkiego – Wrocławia. Celem naszej wycieczki było zwiedzenie międzynarodowej wystawy pt. „BODY WORLDS and the Cycle of Life”. Wystawa ta to oryginalne dzieło wynalazcy metody plastycynacji dra Guntera von Hagensa . Jest to pierwsza publiczna wystawa dotycząca anatomii człowieka, którą miało okazję podziwiać już ponad 40 milionów zwiedzających w 90 miastach: w Europie, Azji, Afryce Południowej i Ameryce. W Polsce wystawa jest po raz pierwszy. Ekspozycja od 23 lat rozbudza ogromne emocje i zainteresowanie wszędzie tam, gdzie się pojawia.
Wystawa przedstawia proces starzenia się w kontekście cyklu życia ludzkiego, jako naturalny postęp – od iskry istnienia w chwili poczęcia, aż do inspirującego życia w późniejszych latach. Opowiada pouczające historie związane z procesem starzenia oraz przedstawia najnowsze odkrycia w dziedzinie badań nad długowiecznością.
Na wrocławskiej wystawie znajduje się 150 eksponatów , które pozwalają na dokładną analizę skomplikowanej budowy ludzkiego ciała. Początek ekspozycji to eksponaty dotyczące poczęcia i życia płodowego. Dalej odwiedzający poznają m.in. ludzki mózg, zmysł wzroku, złożoność szkieletu i siłę mięśni. Ekspozycja prezentuje strukturę ciała w różnych codziennych czynnościach, a także konsekwencje płynące z niewłaściwego trybu życia, np. nadmiernego objadania się, palenia papierosów lub przyjmowania innych używek. Obok siebie są pokazane organizmy chore i zdrowe, narządy z defektami oraz bez. Eksponaty uzupełnione są o liczne informacje.
„BODY WORLDS & The Cycle of Life”  zabiera nas w niezwykle ciekawą podróż w głąb naszego ciała a także inspiruje ludzi w każdym wieku do dbania o siebie.

Aleksandra Szydełko
nauczyciel biologii

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego