Akademia uczniowska - ZSwGromadce

Idź do spisu treści

Menu główne:

Akademia uczniowska

Archiwum z lat 2012-2014
Uczniowie naszego gimnazjum od września 2010 rozpoczęli realizację programu Akademia uczniowska. Jest to program Centrum Edukacji Obywatelskiej, w którym, w ramach szkolnych kół naukowych, realizowane są zajęcia dodatkowe z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Celem projektu jest podniesienie efektywności nauczania w szkołach gimnazjalnych.
Uczniowie biorą udział w zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych wykorzystujących efektywne metody rozwijania kompetencji kluczowych.

W ramach zajęć lekcyjnych oraz Szkolnych Kół Naukowych gimnazjaliści prowadzą obserwacje i eksperymenty związane z programem nauczania oraz realizują projekty samodzielnego uczenia swoich kolegów i koleżanek. Wprowadzają w życie zasadę, że najwięcej nauczysz się ucząc innych. Korzystając z własnej kreatywności na podstawie eksperymentów, mają możliwość odkrycia kluczowych zagadnień z fizyki, chemii, biologii i matematyki. W tym roku nasi uczniowie z klas pierwszych uczestniczą w szkolnych kołach naukowych z matematyki.

A oto kilka fotek pokazujących pracę naszych uczniów podczas zajęć matematycznego szkolnego koła naukowego
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego